
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 275 ns |
| Propagation Delay | 275 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 10 months ago) |
| Logic Type | Shift Register |
| Output Type | Push-Pull |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76426
Ext.Price$0.76426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76426 | $0.76426 |
| 10 | $0.62150 | $6.21500 |
| 25 | $0.57230 | $14.30750 |
| 50 | $0.52700 | $26.35000 |
| 100 | $0.48529 | $48.52900 |
| 300 | $0.46300 | $138.90000 |
| 500 | $0.44174 | $220.87000 |
| 1000 | $0.42069 | $420.69000 |
